Atatürkçü Düşünce Okulu Açıldı


Okul2

 ADD Denizli Şubesi'nin eğitim etkinliklerinden olan "Atatürkçü Düşünce Okulu"nun ikincisi açıldı. Birincisi Mayıs ayında açılan Atatürkçü Düşünce Okulu’nda öncelikle gençlerin eğitimi amacıyla her hafta bir bilim insanı, yazar ve sanatçı konuk ediliyor.

 

         ADD Denizli Şubesi'nin açtığı bu eğitim programı ile Denizli'nin kültürel yaşamına hareketlilik getiren aydınlarımız, uzmanlık alanlarındaki eğitim çalışmaları ile halkı aydınlatıp onların sorularını yanıtlıyor, yerel televizyon, radyo ve gazetelere de konuk oluyor. Gençlerin büyük ilgi gösterdiği bu eğitim çalışmaları devam ediyor.

         Geçen haftalarda Prof. Dr. Şahin Filiz, Prof. Dr. Ahmet Saltık, Doç. Dr. Sevinç Orhan, Mustafa Gazalcı, Onur Öymen ve Prof. Dr. Birgül Ayman Güler gibi aydınları konuk eden Atatürkçü Düşünce Derneği Denizli Şubesi yeni konuklarını Denizlililerle buluşturacak.

         Tarihçi Sinan Meydan'ın katılacağı "Cumhuriyet Tarihi Yalanları" adlı eğitim çalışması 15 Aralık Cumartesi günü saat 13:00'te; Cengiz Akseki'nin katılacağı "Kubilay Olayı" konulu eğitim çalışması ise 22 Aralık Cumartesi günü saat 14:00’te ADD Muammer Aksoy Salonu'nda yapılacak.